Vyhledat

Mobilní domy v Evropě

Aktualizace: 15. úno 2019


Proč si pořídit mobilní dům v Evropě?


V USA je hnutí tiny house již dlouhodobým tématem a má to svoji tradici. V Evropě se tento trend začal teprve objevovat. Pokud přemýšlíte o koupi mobilního domu, dáváme vám zde malou ochutnávku toho, jaké výhody mobilní dům přináší. Chystáte se na dovolenou ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Itálii nebo si prostě chcete pořídit chatu na víkendy? Máme pro vás pár důvodů, proč byste měli zvážit koupi mobilního domu aneb domu na kolech.


Celoroční bydlení kdekoliv


Mobile Hut lze využít kdekoliv a kdykoliv. Již není potřeba hledat hotely, Airbnb, campy, nebo jiné ubytovací zařízení, na cesty si můžete vzít svůj dům. Stačí jen auto s tažným zařízením a Mobile Hut si můžete vzít s sebou na cesty. Mobile Hut váží něco málo přes 2 tuny, takže k převozu stačí auto, které má v technickém průkazu tažné zařízení od 2100 kg. Takové auto může být například SUV nebo i větší kombi. Více o tomto tématu se můžete dočíst například na serveru auto. cz, ale zásadní je informace v techničáku.


Široký výběr lokality


Pokud je mobilní dům na kolech, jako náš Mobile Hut, má stejnou homologaci jako auto / vozík za auto (má svoji SPZ), přebývat můžete kdekoli, kde lze parkovat. Samozřejmě, že nemusíte spát na chodníku před obchodem, v některých zemích totiž povolené přespávat na parkovištích. Existuje ale několik možností, jak si najít pozemek, na kterém přespávat lze. Pozemek si lze pronajmou, koupit nebo se prostě domluvit s majitelem nějakého pozemku. Například server kyero. com vyhledává pozemky v celé Evropě. V České Republice se lze obrátit na konkrétní realitky. Doporučujeme si prohlédnout pozemky k pronájmu, některé pozemky k pronájmu jsou jako stvořené pro mobilní dům. Důležité je, že na pozemku není nutné mít stavební povolení. Mobil Hut lze postavit kdekoliv, kde lze parkovat a přespávat.


Nízká cena a rychlé vyřízení


Když stavíme dům, cena se většinou vyšplhá nad 2 miliony plus cena za pozemek. Nicméně neméně zásadní část je také energie, kterou musíme vrazit do vyřizování stavebního povolení, takové běhání po úřadech vám může sebrat několik let života. Pokud si budete kupovat mobilní dům, ušetří vám to spoustu energie, času a peněz. To ale neznamená, že se nebudete moci účastnit při rozhodování vzhledu mobilního domu, Mobil Hut se vám totiž může přizpůsobit dle vašich potřeba a vašeho stylu.


Soběstačnost


U soběstačné verze Mobile Hut není potřeba mít na pozemku ani přípojky. Dostatečně velké nádrže, solární panely a hi-tech baterie zajistí, aby chod Mobile Hut byl soběstačný až pro 4 osoby. Pokud bude v okolí vodní zdroj pro užitkovou vodu, Mobile Hut lze na něj napojit za pomocí čerpadel a filtru.